Jump to content

Komunat e Kainuu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

8 komunat e Finlandës JugperëndimoreFinlandë janë të ndara në nën-rajone.


Nën-rajoni Kajaani

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1. Kajaani (Kajana)
2. Paltamo (Paldamo)
3. Ristijärvi
4. Sotkamo

Nën-rajoni Kehys-Kainuu

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

5. Kuhmo
6. Suomussalmi
7. Hyrynsalmi
8. Puolanka (Puolango)

Një hartë e Kainuu me komunat

Komunat e mëparshme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashmte

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Komunat e Kainuu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale