Komunat e Karelias Veriore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

14 komunat e Karelias VerioreFinlandë janë të ndara në pesë nën-rajone:

Nën-rajoni Joensuu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Karelia Qendrore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Pielinen Karelia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Karelias Veriore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale