Jump to content

Komunat e Savonias Jugore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

17 komunat e Rajonit Savonia JugoreFinlandë janë të ndara në tre nën-rajone.


Nën-rajoni Mikkeli

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Pieksämäki

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Savonlinna

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Komunat e Savonias së Jugore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale