Konnevesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Konnevesi
Konneveden kunta
Komunë
noform
Ndërtesa e komunës Konnevesi
Stema_figura
Vendndodhja
Konnevesi is located in Finlanda
Konnevesi
Konnevesi
Vendndodhja e Konnevesi në Finlandë

Koordinatat: 62°37.7′V 26°17′L / 62.6283°V 26.283°L / 62.6283; 26.283

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Kari Levänen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 680.96[1] km2
Popullsia 2,820[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1922
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.konnevesi.fi


Konnevesi (finlandisht: Konneveden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 23 janar 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]