Kontea Colchester

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Colchester (kthjellim).


Kontea Colchester
Colchester County
—  konte  —
Kontea Colchester is located in Kanadaja
Kontea Colchester
Kontea Colchester
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°24′V 63°18′P / 45.4°V 63.3°P / 45.4; -63.3 (Kontea Colchester)Koordinatat: 45°24′V 63°18′P / 45.4°V 63.3°P / 45.4; -63.3 (Kontea Colchester)
Sipërfaqja 3.627,69 km2
Popullsia 50.023 banorë 2006
Dendësia 13,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Colchester – harta_foto
www.colchester.ca/

Kontea Colchester është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3627.69 km² dhe popullsi 50023 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re