Kontea Gloucester (New Brunswick)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Gloucester (kthjellim).


Kontea Gloucester
Gloucester County
—  konte  —
Kontea Gloucester is located in Kanadaja
Kontea Gloucester
Kontea Gloucester
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°43′04″V 64°49′21″P / 47.717667°V 64.822556°P / 47.717667; -64.822556 (Kontea Gloucester)Koordinatat: 47°43′04″V 64°49′21″P / 47.717667°V 64.822556°P / 47.717667; -64.822556 (Kontea Gloucester)
Sipërfaqja 4.675,21 km2
Popullsia 77.792 banorë 2011
Dendësia 16,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea Gloucester është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 4675.21 km² dhe popullsi 77792 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick