Kontea Lambton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Hastings (kthjellim).


Kontea Hastings
Hastings County
—  konte  —
Kontea Hastings is located in Kanadaja
Kontea Hastings
Kontea Hastings
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°01′00″V 82°05′00″P / 43.016667°V 82.083333°P / 43.016667; -82.083333 (Kontea Hastings)Koordinatat: 43°01′00″V 82°05′00″P / 43.016667°V 82.083333°P / 43.016667; -82.083333 (Kontea Hastings)
Sipërfaqja 3.001,7 km2
Popullsia 128.204 banorë 2006
Dendësia 42,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Hastings – harta_foto
www.lambtononline.ca/

Kontea Hastings është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3001.7 km² dhe popullsi 128204 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario