Kontea Northumberland (New Brunswick)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Northumberland (kthjellim).


Kontea Northumberland
Northumberland County
—  konte  —
Kontea Northumberland is located in Kanadaja
Kontea Northumberland
Kontea Northumberland
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°02′00″V 65°35′00″P / 47.033333°V 65.583333°P / 47.033333; -65.583333 (Kontea Northumberland)Koordinatat: 47°02′00″V 65°35′00″P / 47.033333°V 65.583333°P / 47.033333; -65.583333 (Kontea Northumberland)
Sipërfaqja 12.932,7 km2
Popullsia 48.355 banorë 2011
Dendësia 3,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea Northumberland është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 12932.7 km² dhe popullsi 48355 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick