Kontea Queens (Skocia e Re)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Queens (kthjellim).


Kontea Queens
Queens County
—  konte  —
Kontea Queens is located in Kanadaja
Kontea Queens
Kontea Queens
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°12′V 65°00′P / 44.2°V 65°P / 44.2; -65 (Kontea Queens)Koordinatat: 44°12′V 65°00′P / 44.2°V 65°P / 44.2; -65 (Kontea Queens)
Sipërfaqja 2.392,36 km2
Popullsia 11.212 banorë 2006
Dendësia 4,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Queens – harta_foto
www.regionofqueens.com/

Kontea Queens është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2392.36 km² dhe popullsi 11212 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re