Kontea Viktoria (New Brunswick)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Viktoria (kthjellim).


Kontea Viktoria
Viktoria County
—  konte  —
Kontea Viktoria is located in Kanadaja
Kontea Viktoria
Kontea Viktoria
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°04′31″V 67°19′46″P / 47.075194°V 67.329389°P / 47.075194; -67.329389 (Kontea Viktoria)Koordinatat: 47°04′31″V 67°19′46″P / 47.075194°V 67.329389°P / 47.075194; -67.329389 (Kontea Viktoria)
Sipërfaqja 5.503,93 km2
Popullsia 19.921 banorë 2011
Dendësia 3,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea Viktoria është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 5503.93 km² dhe popullsi 19921 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick