Kontea Wellington (Kanada)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wellington (kthjellim).


Wellington
Kontea Wellington
—  konte  —
Wellington is located in Kanadaja
Wellington
Wellington
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°33′V 80°15′P / 43.55°V 80.25°P / 43.55; -80.25 (Wellington)Koordinatat: 43°33′V 80°15′P / 43.55°V 80.25°P / 43.55; -80.25 (Wellington)
Sipërfaqja 265.666 km2
Popullsia 200.425 banorë 2006
Dendësia 0,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Wellington – harta_foto
www.county.wellington.on.ca/

Wellington është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 265666 km² dhe popullsi 200425 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario