Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry (kthjellim).
Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry
Stormont, Dundas and Glengarry United Counties
—  konte  —
Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry is located in Kanadaja
Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry
Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°01′39″V 74°44′24″P / 45.0275°V 74.74°P / 45.0275; -74.74 (Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry)Koordinatat: 45°01′39″V 74°44′24″P / 45.0275°V 74.74°P / 45.0275; -74.74 (Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry)
Sipërfaqja 3.306,86 km2
Popullsia 110.399 banorë 2006
Dendësia 33,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry – harta_foto
www.sdg.on.ca/

Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3306.86 km² dhe popullsi 110399 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario