Kontrollori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kontrollor nënkupton personin fizik ose juridik, autoritetin publik, agjencinë ose ndonjë tjetër entitet që si i vetëm ose së bashku me të tjerët përcakton qëllimet dhe mjetet e përpunimit të dhënave personale.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

<references>

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR SHËRBIMET E SHOQËRISË INFORMATIKE Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine