Jump to content

Korydallos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Korydallos
Κορυδαλλός
Qytet
Location of Korydallos
Popullsia
 • Gjithsej63.445
{{{postal_code_type}}}
181 xx
TargatZ
Faqja zyrtarewww.korydallos.gr

Korydallos (Greqisht: Κορυδαλλός, Shqiptohet: Koridhalos) është një komunë në përendim të Athinës dhe në veri të Pireut. Administrativisht i përket njësisë rajonale të Pireut dhe rajonit më të gjerë të Atikës.