Kostandinit dhe Elenës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kostandinit dhe Elenës (greqisht: Κωνσταντίνου και Ελένης) ishte një seri komike e njohur e televizionit grek q' u transmetua në sezone 1998-1999, 1999-2000, nga stacioni televiziv Ant1. Tema kryesore e serisë zhvillohesh rreth konfliktit të një burri e një gruaje me personalitete krejt të ndryshëm, të Kostandinit dhe Elenës, për një shtëpi që ka kaluar në zotërimin edhe e dy baskhëbanorëve nga një gabim ligjor në testamentin e dajës e Kostandinit.