Kouvola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kouvola
Kouvolan kaupunki
Qytet
Zona e këmbësorëve Manski në qendër të qytetit Kouvola
Zona e këmbësorëve Manski në qendër të qytetit Kouvola
Official seal of {{{official_name}}}
Population
 • Total86.302 [1]
Websitewww.kouvola.fi


Kouvola (finlandisht: Kouvolan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Kymenlaakso.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 21 dhjetor 2015. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]