Jump to content

Kozhani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

40°18′N 21°47′E / 40.300°N 21.783°E / 40.300; 21.783

Kozhan
Κοζάνη
Qytet
Popullsia
 • Gjithsej47,451
{{{postal_code_type}}}
501 00
Faqja zyrtarehttp://www.kozanh.gr

Kozhan, (greqisht: Κοζάνη) është një qytet në Greqi dhe kryeqyteti i provicës të Maqedonisë perëndimore.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Qyteti i ka 47.451 (2001) banorë dhe gjendet në një lartësi prej 720 m mbi nivelin e detit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]