Kriptoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kriptoni është një element kimik me simbolin Kr dhe numrin atomik 36.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Kriptoni – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale