Krusheva (Sharr)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krushevë
Krushe
Fshat
noform
Vendndodhja
Krushevë is located in Kosova
Krushevë
Krushevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 41° 58′ 44″ Veri

20° 38′ 20″ Lindje

Krushevë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Krushe.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]