Kulla e Mehmet Sylanit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Mehmet Sylanit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Rekë, Mitrovicë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 4010

Kulla e Mehmet Sylanit është një monument i trashëgimisë kulturore në Rekë, Mitrovicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]