Kullota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kullotë është toka e mbuluar kryesisht me vegjetacion natyrorë bimor e cila shërben për kullotjen, lëshuarjen dhe pushimin e bagëtisë.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR TOKËN BUJQËSORE Në amëzën assembly-kosova.org Archived 29 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.