Kunoviku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kunovik
Fshat
Vendndodhja
Kunovik is located in Kosova
Kunovik
Kunovik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 30″ Veri

21° 4′ 16″ Lindje

Kunovik është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Shtrihet në një kodër të Malit Albanik, rreth 20 km në lindje të Vushtrrisë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]