Kushaveci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kushavec
Fshat
Vendndodhja
Kushavec is located in Kosova
Kushavec
Kushavec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 30″ Veri

20° 28′ 29″ Lindje

Kushavec është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]