Kuvella (Ohali)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuvellë
Κούβελας
Fshat
Vendndodhja
Kuvellë is located in Greqia
Kuvellë
Kuvellë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Mesini
Komuna Ohali
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 22′ 29″ Veri

21° 52′ 51″ Lindje

Popullsia 262 banorë (2011)

Kuvellë[1] (greqisht: Κούβελας/Koúvelas) është fshat në qarkun i Mesinisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Georgacas, Demetrius J., & William A. McDonald (1969). Place Names of Southwest Peloponnesus: Register and Indexes. University of Minnesota Press. fq. 319.