Kyogo Furuhashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kyogo Furuhashi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKyogo Furuhashi
Datëlindja (1995-01-20) 20 janar 1995 (29 vjeç)
VendlindjaNara, Japonia
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Vissel Kobe
Numri11
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2017–2018FC Gifu68(17)
2018–Vissel Kobe44(15)
Karriera ndërkombëtare
2019–Japonia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kyogo Furuhashi (古橋 亨梧 Furuhashi Kyogo?, lindur më 20 Janar 1995) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]