L'Ènova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Ènova
Komunë
Vendndodhja
L'Ènova is located in Spanjë
L'Ènova
L'Ènova

Koordinatat: 39°2′40″V 0°28′56″P / 39.04444°V 0.48222°P / 39.04444; -0.48222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Francisco Ordiñana Martínez
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.7 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 1011 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Enovense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46669
Koordinatat 39° 2′ 40″ Veri

0° 28′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


L'Ènova është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. L'Ènova ka 1011 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]