L'Écaille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Écaille
Komunë
noform
Pamje nga L'Écaille
Vendndodhja
L'Écaille is located in Franca
L'Écaille
L'Écaille
49°25′01″V 4°12′42″L / 49.416944444444°V 4.2116666666667°L / 49.416944444444; 4.2116666666667Koordinatat: 49°25′01″V 4°12′42″L / 49.416944444444°V 4.2116666666667°L / 49.416944444444; 4.2116666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.15 km2
Popullsia 243 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08148


L'Écaille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. L'Écaille ka një popullsi prej 243 banorë dhe sipërfaqe 9.15 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: L'Écaille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale