L'Albi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Albi
Komunë
noform
L'Albi
Vendndodhja
L'Albi is located in Spanjë
L'Albi
L'Albi

Koordinatat: 41°25′30″V 0°56′19″L / 41.42500°V 0.93861°L / 41.42500; 0.93861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Garrigues
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 25′ 30″ Veri

0° 56′ 19″ Lindje


L'Albi është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: L'Albi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale