L'Albiol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Albiol
Komunë
Vendndodhja
L'Albiol is located in Spanjë
L'Albiol
L'Albiol

Koordinatat: 41°15′13″V 1°5′27″L / 41.25361°V 1.09083°L / 41.25361; 1.09083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.34 km2
Lartësia 823 m (m.n.d.)
Popullsia 348 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Albiolenc, albiolenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43479
Koordinatat 41° 15′ 13″ Veri

1° 5′ 27″ Lindje


L'Albiol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. L'Albiol ka 348 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]