L'Ampolla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
L'Ampolla
Flamuri i L'Ampolla
Stema zyrtare e L'Ampolla
Popullsia
 • Gjithsej3.540
Emri i banorëveAmpoller, ampollera

L'Ampolla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. L'Ampolla ka 3540 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]