L'Espunyola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Espunyola
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
L'Espunyola is located in Spanjë
L'Espunyola
L'Espunyola

Koordinatat: 42°3′17″V 1°46′15″L / 42.05472°V 1.77083°L / 42.05472; 1.77083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Rudy Gelinne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.46 km2
Lartësia 804 m (m.n.d.)
Popullsia 269 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Espunyolenc, Espunyolenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 3′ 17″ Veri

1° 46′ 15″ Lindje

Faqja Zyrtare www.espunyola.cat

L'Espunyola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. L'Espunyola ka 269 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.46 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]