Léaz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Léaz
Komunë
noform
Pamje nga Léaz
Stema_figura
Vendndodhja
Léaz is located in Franca
Léaz
Léaz
46°05′53″V 5°53′12″L / 46.098055555556°V 5.8866666666667°L / 46.098055555556; 5.8866666666667Koordinatat: 46°05′53″V 5°53′12″L / 46.098055555556°V 5.8866666666667°L / 46.098055555556; 5.8866666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.4 km2
Popullsia 650 banorë
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01200
INSEE 01209


Léaz është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Léaz ka një popullsi prej 650 banorë dhe sipërfaqe 11.4 km², me një dendësi prej 57 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]