Laško

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laško, vista.JPG

Lasko (gjermanisht: Tüffer) është një vendbanim. qendër komune dhe qytet zyrtar në Slloveni, selia Rajonit të Savinjskës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]