La Alberca de Záncara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Alberca de Záncara
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
La Alberca de Záncara is located in Spanjë
La Alberca de Záncara
La Alberca de Záncara

Koordinatat: 39°31′V 2°29′P / 39.517°V 2.483°P / 39.517; -2.483

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca
Qarku
Kryetari i Bashkisë María del Carmen García Patiño (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 101 km2
Lartësia 819 m (m.n.d.)
Popullsia 1930 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alberqueño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16620

La Alberca de Záncara është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës . La Alberca de Záncara ka 1930 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 101 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]