La Antigua, León

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Antigua
Spanjisht : L'Antigua
Komunë
Vendndodhja
La Antigua is located in Spanjë
La Antigua
La Antigua

Koordinatat: 42°10′45″V 5°41′22″P / 42.17917°V 5.68944°P / 42.17917; -5.68944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku La Antigua
Kryetari i Bashkisë Carlos María Zotes Fierro
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.7 km2
Lartësia 754 m (m.n.d.)
Popullsia 483 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24796
Prefiksi 987
Koordinatat 42° 10′ 45″ Veri

5° 41′ 22″ Perëndim

La Antigua është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Antigua, të provincës León, në Castile dhe León. La Antigua ka 483 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]