La Bâtie-Vieille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Bâtie-Vieille
Komunë
noform
Pamje nga La Bâtie-Vieille
Vendndodhja
La Bâtie-Vieille is located in Franca
La Bâtie-Vieille
La Bâtie-Vieille
44°33′14″V 6°09′45″L / 44.553888888889°V 6.1625°L / 44.553888888889; 6.1625Koordinatat: 44°33′14″V 6°09′45″L / 44.553888888889°V 6.1625°L / 44.553888888889; 6.1625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.05 km2
Popullsia 316 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05000
INSEE 05018
Faqja Zyrtare http://la-batie-vieille.valleedelavance.com


La Bâtie-Vieille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Bâtie-Vieille ka një popullsi prej 316 banorë dhe sipërfaqe 9.05 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Bâtie-Vieille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale