La Beaume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Beaume
Komunë
noform
Pamje nga La Beaume
Vendndodhja
La Beaume is located in Franca
La Beaume
La Beaume
44°33′09″V 5°38′12″L / 44.5525°V 5.6366666666667°L / 44.5525; 5.6366666666667Koordinatat: 44°33′09″V 5°38′12″L / 44.5525°V 5.6366666666667°L / 44.5525; 5.6366666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.64 km2
Popullsia 157 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05140
INSEE 05019
Faqja Zyrtare http://05019.campagnol.fr


La Beaume është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Beaume ka një popullsi prej 157 banorë dhe sipërfaqe 29.64 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Beaume – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale