La Berlière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Berlière
Qytet
Vendndodhja
La Berlière is located in Franca
La Berlière
La Berlière
49°31′20″V 4°55′11″L / 49.522222222222°V 4.9197222222222°L / 49.522222222222; 4.9197222222222Koordinatat: 49°31′20″V 4°55′11″L / 49.522222222222°V 4.9197222222222°L / 49.522222222222; 4.9197222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.54 km2
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 08061


La Berlière është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Berlière ka një popullsi prej 45 banorë dhe sipërfaqe 10.54 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Berlière – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale