La Bisbal d'Empordà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Bisbal d'Empordà
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of La Bisbal d'Empordà.svg
Vendndodhja
La Bisbal d'Empordà is located in Spanjë
La Bisbal d'Empordà
La Bisbal d'Empordà

Koordinatat: 41°57′36″V 3°2′26″L / 41.96000°V 3.04056°L / 41.96000; 3.04056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Núria Anglada Casamajor (Convergence and Union)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.7 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 10793 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 57′ 36″ Veri

3° 2′ 26″ Lindje

La Bisbal d'Empordà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. La Bisbal d'Empordà ka 10793 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]