La Bisbal de Falset

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Bisbal de Falset
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Bisbal de Falset is located in Spanjë
La Bisbal de Falset
La Bisbal de Falset

Koordinatat: 41°16′55″V 0°43′27″L / 41.28194°V 0.72417°L / 41.28194; 0.72417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Kryetari i Bashkisë Lluís Masip Sans
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.5 km2
Lartësia 372 m (m.n.d.)
Popullsia 237 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bisbalencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43372
Koordinatat 41° 16′ 55″ Veri

0° 43′ 27″ Lindje

Faqja Zyrtare www.labisbaldefalset.org

La Bisbal de Falset është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Bisbal de Falset ka 237 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]