La Bouza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Bouza
Komunë
Vendndodhja
La Bouza is located in Spanjë
La Bouza
La Bouza

Koordinatat: 40°50′7″V 6°47′43″P / 40.83528°V 6.79528°P / 40.83528; -6.79528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Ciudad Rodrigo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.57 km2
Lartësia 608 m (m.n.d.)
Popullsia 75 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 50′ 7″ Veri

6° 47′ 43″ Perëndim

La Bouza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ciudad Rodrigo, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. La Bouza ka 75 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]