La Bréole

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Bréole
Komunë
noform
Pamje nga La Bréole
Stema_figura
Vendndodhja
La Bréole is located in Franca
La Bréole
La Bréole
44°27′24″V 6°17′40″L / 44.456666666667°V 6.2944444444444°L / 44.456666666667; 6.2944444444444Koordinatat: 44°27′24″V 6°17′40″L / 44.456666666667°V 6.2944444444444°L / 44.456666666667; 6.2944444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.66 km2
Popullsia 361 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04340
INSEE 04033
Faqja Zyrtare http://www.labreole.fr


La Bréole është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Bréole ka një popullsi prej 361 banorë dhe sipërfaqe 39.66 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Bréole – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale