La Canonja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Canonja
Komunë
noform
Sant Sebastià church
Vendndodhja
La Canonja is located in Spanjë
La Canonja
La Canonja

Koordinatat: 41°7′25″V 1°10′43″L / 41.12361°V 1.17861°L / 41.12361; 1.17861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Kryetari i Bashkisë Roc Muñoz Martínez
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.32 km2
Lartësia 46 m (m.n.d.)
Popullsia 5184 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 15-Apr-10
Vendasit canongí, canongina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43110
Prefiksi +34 (Spain) 977 (Province)
Koordinatat 41° 7′ 25″ Veri

1° 10′ 43″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.lacanonja.cat

La Canonja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Canonja ka 5184 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]