La Cellera de Ter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Cellera de Ter
Komunë
Vendndodhja
La Cellera de Ter is located in Spanjë
La Cellera de Ter
La Cellera de Ter

Koordinatat: 41°58′10″V 2°37′10″L / 41.96944°V 2.61944°L / 41.96944; 2.61944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.6 km2
Popullsia 2105 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 58′ 10″ Veri

2° 37′ 10″ Lindje

La Cellera de Ter është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. La Cellera de Ter ka 2105 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]