La Chapelle-aux-Chasses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Chapelle-aux-Chasses
Komunë
noform
Pamje nga La Chapelle-aux-Chasses
Vendndodhja
La Chapelle-aux-Chasses is located in Franca
La Chapelle-aux-Chasses
La Chapelle-aux-Chasses
46°40′14″V 3°31′53″L / 46.670555555556°V 3.5313888888889°L / 46.670555555556; 3.5313888888889Koordinatat: 46°40′14″V 3°31′53″L / 46.670555555556°V 3.5313888888889°L / 46.670555555556; 3.5313888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.96 km2
Popullsia 210 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03230
INSEE 03057


La Chapelle-aux-Chasses është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Chapelle-aux-Chasses ka një popullsi prej 210 banorë dhe sipërfaqe 25.96 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Chapelle-aux-Chasses – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale