La Colle-sur-Loup

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Colle-sur-Loup
Komunë
noform
Pamje nga La Colle-sur-Loup
Stema_figura
Vendndodhja
La Colle-sur-Loup is located in Franca
La Colle-sur-Loup
La Colle-sur-Loup
43°41′11″V 7°06′14″L / 43.686388888889°V 7.1038888888889°L / 43.686388888889; 7.1038888888889Koordinatat: 43°41′11″V 7°06′14″L / 43.686388888889°V 7.1038888888889°L / 43.686388888889; 7.1038888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Kryetari Christian Berkesse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.82 km2
Popullsia 7815 banorë
Dendësia 796 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06480
INSEE 06044
Faqja Zyrtare http://www.lacollesurloup.fr


La Colle-sur-Loup është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Colle-sur-Loup ka një popullsi prej 7815 banorë dhe sipërfaqe 9.82 km², me një dendësi prej 796 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Colle-sur-Loup – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale