La Coronada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Coronada
Komunë
Vendndodhja
La Coronada is located in Spanjë
La Coronada
La Coronada

Koordinatat: 38°55′V 5°40′P / 38.917°V 5.667°P / 38.917; -5.667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku La Coronada
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81 km2
Lartësia 356 m (m.n.d.)
Popullsia 2197 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

La Coronada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Coronada, të provincës Badajoz, në Extremadura. La Coronada ka 2197 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 81 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]