La Croix-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Croix-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga La Croix-aux-Bois
Vendndodhja
La Croix-aux-Bois is located in Franca
La Croix-aux-Bois
La Croix-aux-Bois
49°24′10″V 4°47′36″L / 49.402777777778°V 4.7933333333333°L / 49.402777777778; 4.7933333333333Koordinatat: 49°24′10″V 4°47′36″L / 49.402777777778°V 4.7933333333333°L / 49.402777777778; 4.7933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.77 km2
Popullsia 138 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08135


La Croix-aux-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Croix-aux-Bois ka një popullsi prej 138 banorë dhe sipërfaqe 5.77 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Croix-aux-Bois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale