La Croix-sur-Ourcq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Croix-sur-Ourcq
Komunë
noform
Pamje nga La Croix-sur-Ourcq
Vendndodhja
La Croix-sur-Ourcq is located in Franca
La Croix-sur-Ourcq
La Croix-sur-Ourcq
49°10′06″V 3°21′14″L / 49.168333333333°V 3.3538888888889°L / 49.168333333333; 3.3538888888889Koordinatat: 49°10′06″V 3°21′14″L / 49.168333333333°V 3.3538888888889°L / 49.168333333333; 3.3538888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.45 km2
Popullsia 119 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02241


La Croix-sur-Ourcq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Croix-sur-Ourcq ka një popullsi prej 119 banorë dhe sipërfaqe 10.45 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Croix-sur-Ourcq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale