La Fère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Fère
Komunë
noform
Pamje nga La Fère
Stema_figura
Vendndodhja
La Fère is located in Franca
La Fère
La Fère
49°39′42″V 3°21′56″L / 49.661666666667°V 3.3655555555556°L / 49.661666666667; 3.3655555555556Koordinatat: 49°39′42″V 3°21′56″L / 49.661666666667°V 3.3655555555556°L / 49.661666666667; 3.3655555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.73 km2
Popullsia 2915 banorë
Dendësia 433 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02304


La Fère është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Fère ka një popullsi prej 2915 banorë dhe sipërfaqe 6.73 km², me një dendësi prej 433 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Fère – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale